50/2016


W numerze 50/2016 (928) szczególnej uwadze polecamy:

W soboty za darmo
Nie mylił się Patryk Tomaszewski twierdząc, że pobieranie opłat w soboty w kościańskiej Strefie Płatnego Parkowania jest bezprawne. Władze samorządowe miasta nie podzielały tej opinii. Będą musiały jednak uznać wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, który zapadł w tej sprawie

Decyzja zapadła, odwrotu nie będzie
Siedemnaście kilometrów sieci kanalizacyjnej i oczyszczalnia ścieków ma powstać w ciągu najbliższych kilkunastu miesięcy w Krzywiniu. Lokalny samorząd stara się o unijną dotację na ten cel. - Szanse na pozyskanie środków są bardzo duże. Jeżeli się to nie powiedzie, mamy plan B – mówi burmistrz Krzywinia Jacek Nowak.

Garażowe referendum
W referendum mieszkańcy os. Jagiellońskiego w Kościanie zdecydują czy drogi dojazdowe do garaży zostaną utwardzone. Taką decyzję podjęto podczas poniedziałkowego zebrania zwołanego z inicjatywy przeciwników budowy nowej drogi. List protestacyjny do zarządu Kościańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej podpisało blisko 90 osób

Na regionalnych ścieżkach
Rozmowa z Janem Pawickim, prawnikiem, regionalistą - historykiem, autorem licznych publikacji na temat dziejów Ziemi Kościańskiej. Przed kilku dniami w serii „Biblioteczka Wiadomości Kościańskich” ukazała się jego najnowsza książka pt. „Krzyże, figury i kapliczki przydrożne Ziemi Kościańskiej” z fotografiami Zbigniewa Garsztki, poprzedzona błogosławieństwem biskupa Zdzisława Fortuniaka i wstępem ks. kanonika Czesława Bartoszewskiego.

Historyczny moment dla Czempinia
Trzy zmodernizowane drogi gminne oficjalnie oddano do użytku w poniedziałek w Czempiniu. Przebudowa ulic Polnej, Słowackiego i Chopina była możliwa dzięki pozyskaniu przez lokalny samorząd dotacji

Chłapowscy nieznani
,,Ród historii – historia rodu. Archiwum kopaszewskie Chłapowskich’’ to najnowsza książka dra Emiliana Prałata. Jej promocja odbyła się w piątkowy wieczór w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Oskara Kolberga w Kościanie. W promocji wzięli udział potomkowie rodziny Chłapowskich: Maria Chłapowska-Naskalska, prof. Krzysztof Chłapowski, który był recenzentem książki i Stanisław Chłapowski.

Zagrali dla Stasia
7640 zł, 10 koron czeskich i 1 euro zebrano podczas niedzielnego turnieju charytatywnego dla 3-letniego Stasia Kowalczyka z Gryżyny, który walczy z białaczką limfoblastyczną. Organizatorem Mikołajkowego Turnieju Bubble Football w nowo oddanej hali była Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kościanie wraz ze Starostwem Powiatowym oraz firmami Kom-System i Ambed.

Piłkarze zagrali dla Dominiki
6042,33 zł dla 11-letniej Dominiki Gadzińskiej, uczennicy kl. V Zespołu Szkół nr 4 w Kościanie zebrano podczas ósmej edycji Charytatywnego Turnieju ,,Piłkarze Dzieciom’’. Pieniądze zaraz po przeliczeniu trafiły do państwa Gadzińskich.

Gdybym mógł cofnąć czas
W najbliższy wtorek Sąd Rejonowy w Kościanie wyda wyrok w sprawie sprawcy śmiertelnego wypadku, do którego doszło w grudniu ubiegłego roku w Czempiniu. Oskarżony przyznaje się do winy. Prokurator wniósł o wymierzenie kary roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata. Syn zmarłego mężczyzny chce dodatkowo dwuletniego zakazu prowadzenia pojazdów

Ponadto: ilustrowany przegląd wydarzeń tygodnia z wszystkich gmin powiatu kościańskiego, kronika policyjna, informator kulturalny i obszerny serwis sportowy. Gazeta w sprzedaży od 14 grudnia 2016 r.
Powrót